Informacja Administratora

INFORMACJE DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Państwo,

Cieszymy się ogromnie z tego, że wybraliście Państwo dla swoich dzieci naszą szkołę.
Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2023/2024 nasi pierwszoklasiści rozpoczną naukę w dwóch oddziałach. Mamy nadzieję, że poniższe informacje rozwieją choć w pewnym stopniu obawy dotyczące wejścia do nowej społeczności szkolnej.

1. Dziennik elektroniczny.

W szkole obowiązuje dziennik elektroniczny Librus – wychowawca na pierwszym zebraniu udostępni loginy i hasła oraz poinstruuje, w jaki sposób korzystać z dziennika.

2. Podręczniki.

Rodzice nie kupują dla dzieci żadnych książek, z wyjątkiem podręczników do religii. Szkoła wypożycza każdemu uczniowi komplet pomocy na cały rok. Składa się on z podręczników i zeszytów ćwiczeń. Podręczniki należy zwrócić w czerwcu do biblioteki. Będą w przyszłości służyć innym dzieciom.
Natomiast zeszyty ćwiczeń stają się własnością uczniów.

3. Wyprawka szkolna.

Zeszyty: 2 zeszyty A4 32- kartkowe w trzy kolorowe linie, 1 zeszyt A4 60- kartkowy w kratkę, 2 zeszyty A5 32- kartkowe w kratkę (do religii i języka angielskiego).

Teczka na dokumenty z gumką.

Piórnik: kredki ołówkowe, dwa ołówki (HB lub 2B - mogą być grubsze, trójkątne), temperówka z pojemnikiem, linijka przezroczysta, gumka do ścierania, nożyczki, klej.

Materiały plastyczne: Wychowawca klasy pierwszej proponuje zakup materiałów plastycznych jednakowych dla całej klasy. Składka roczna wynosi 200 zł. Należy ją wpłacić do sekretariatu szkoły
w terminie do 15 września (wpłat można dokonywać również w okresie wakacji).

4. Strój.

Strój gimnastyczny: biały podkoszulek z krótkim rękawem, granatowe krótkie spodenki (w okresie zimowym mogą być getry/dresy), białe skarpetki, buty sportowe na białej podeszwie. Kostium powinien być spakowany do podpisanego worka z materiału.

Obuwie szkolne: obuwie na białej podeszwie, spakowane do podpisanego worka z materiału.

Strój galowy: dla dziewczynek - biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka, sukienka w kolorze granatowym lub czarnym z akcentem bieli; dla chłopców - biała koszula, granatowe lub czarne długie spodnie, garnitur z białą koszulą i krawatem lub ,,muchą".

Strój dla uczniów biorących udział w zajęciach basenowych: strój kąpielowy, klapki, czepek, ręcznik, mydło, szczotka do włosów.

5. Spotkanie z wychowawcą.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 27 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 wychowawca przekaże Państwu szczegółowe informacje i odpowie na wszystkie pytania.

Serdecznie zapraszamy!